SIKÇA SORULAN SORULAR

 • Lazer epilasyon kıl köküne nasıl etki eder?

  Kılda bulunan melanin, lazer atışı esnasında ortaya çıkan enerjiyi emerek, enerjinin kıl köküne ulaşmasını sağlar. Kıl köküne ulaşan bu enerji orada ısıya dönüşür ve kıl kökünü yakarak tahrip eder. Bu şekilde kılın yeniden çıkması önlenir.

 • Lazer Uygulama esnasında acı hissedilir mi?

  Lazer uygulamalarında enerji kıl kökünde ısıya dönüştüğü için biraz acı hissedilmektedir. Bu nedenle uygulama yapılan lazer başlıklarına soğutucu bir aparat daha ilave edilmektedir. Bu soğutucu başlıkla birlikte hissedilen acı düzeyi önemli ölçüde azalmaktadır.

 • Lazer epilasyon sonrasında kaç seansta istenilen sonuçlara ulaşılır?

  Seans sayısı kişiden kişiye ve uygulanan bölgeye göre değişmektedir. Ortalama 4 ile 6 seans arasında uygulama yaptırılması gözle görünür sonuçlar vermektedir. Ancak seanslar bittikten sonra ortalama üç yıl içerisinde tüylerin bir bölümünün tekrar çıkabilme olasılığı bulunmaktadır.

 • Lazer epilasyon Kimler tarafından uygulanmalıdır?

  Ten renginin ve kıl yapısının uygunluğunun tam olarak tespit edilmesi gerekmektedir. Yanlış uygulamalarda yanıklara yol açma riski taşıyan Lazer epilasyon sadece doktorlar tarafından uygulanmalıdır. Yetersiz bilgiye sahip olan kişiler tarafından uygulama yapılması, vücudunuzda sonrasında geri dönüşü zor olabilecek zararlara neden olabilir.

 • Alexandrite Lazer Nedir?

  İstenmeyen tüylerin yok edilmesi amacıyla uzun yıllardır en çok tercih edilen lazer cihazlarından biri Alexandrite’ tır. Uzun süreli etki sağlaması ve rahat uygulama seçeneği ile birçok kişi tarafından kullanılan bir epilasyon yöntemidir.

 • Alexandrite lazer kimlere uygulanabilir?

  Alexandrite lazer cihazlarının etkinlik alanı sınırlıdır. Bu lazer tipi kıl ve deride bulunan melanini hedef alarak tüyleri yok etmektedir. Melanin, en çok koyu renkli kıllarda bulunduğu için Alexandrite lazerler açık renkli tüylerde istenen sonucu vermemektedir. Bu nedenle ancak açık tenli ve koyu kıl rengi olan kişilerde kullanılabilmektedir. Koyu ten rengi olan kişilerde kullanılması durumunda ise ciltte yanık oluşturma ihtimali vardır.

 • IPL Lazer midir?

  IPL (Intenses Pulsed Light) bir lazer tekniği değil yoğunlaştırılmış ışık sistemidir. Lazer cihazlarında lazer ışığı tek dalga boyundadır. Bu nedenle her türlü kıl tipine uygulanamaz. Sadece koyu kıl tipinde düzgün bir sonuç verir. IPL’ de ise dalga boyu ayarlanabildiği için her kıl tipine göre epilasyon uygulaması yapılabilmektedir.

 • IPL Kılları yok edebilir mi?

  Bu konuda görüşler değişmektedir. Bir kısım uzmanlar IPL ‘in kıl köküne tam ulaşamadığını ve bu nedenle kökten bir çözüm sağlayamadığını belirtirlerken bazı uzmanlar da ince tüylerde IPL’ den başka bir sistemin kullanılamayacağını savunmaktadırlar. İzmir Este Hair doktorlarına göre IPL’ in tüylerin kalıcı olarak yok edilmesi konusunda yetersiz kalabildiği ve modern ağda olarak kullanılabileceği yönündedir.

 • IPL neden bu kadar ucuz?

  Ucuzluğu cihazında ucuz olmasından kaynaklanır. IPL cihazlarının fiyatları lazer epilasyon cihazlarına oranla daha ucuz olduğu için piyasada çok çeşitli IPL cihazları bulunmaktadır. Bunların bir kısmı sonuç vermeyen ve oldukça ucuz cihazlardır. Bu cihazlar ile yapılan epilasyonlar ne yazık ki hiç sonuç vermemektedir. Bu nedenle istediğiniz sonuca ulaşabilmek için gittiğiniz merkezdeki cihazın özelliklerini iyice öğrenmeli ve o şekilde seanslarınıza başlamalısınız. IPL uygulaması da aynı lazerde olduğu gibi uzman doktorlar tarafından yapılmalıdır çünkü uygun enerji düzeylerinde verilmediğinde, yanık riski bu cihazlarda da geçerlidir.

 • Alexandrite ‘ın en etkili olduğu bölgeler neresidir?

  Ciltte kıl kökünün derin olduğu sırt, kol ve yüz gibi bölgelerde, dalga boyu kısa olan ve cildin derinine inemeyen Alexandrite lazerler tam olarak etkinlik gösteremezler. En etkili oldukları bölgeler kıl kökünün daha yüzeyde olduğu bacaklar, koltuk altları ve genital bölgedir.

 • Saç Dökülme Sebepleri Nelerdir?

  Saç dökülme nedenlerine kısaca baktığımızda, karşımıza genetik şifrelenme, erkeklik hormonu olarak bilinen testesterona bağlı gelişmeler, beslenme alışkanlıkları, mevsimsel döngüler, stres, kanser tedavileri, travmalar ve cilt hastalıkları çıkıyor. Latince alopecia olarak isimlendirilen saç dökülmesi bugün artık 18 yaşından itibaren karşılaşılan bir durum olamaya başladı.

  Yaptığımız araştırmalar neticesinde bazı sistemik ya da iç hastalıklarının da saç dökülmesini tetiklediğini biliyoruz. Tiroid, demir eksikliği gibi sorunlar da saç dökülmesine sebep olabiliyor. Ayrıca saçların yaş aldıkça fizyolojik sürece bağlı kalarak, inceldiğini ve seyrekleştiğini de söyleyebiliriz.

  Kadınlarda saç dökülmesi ise, çoğunlukla gebelik ve gebelik sonrasında, hormonal dengesizliklerde ve yine demir ve tiroid sorunlarında çok fazla gözlemleniyor.

 • Organik Saç Ekimi Kaç Gün Sürüyor?

  Organik saç ekimi ile klasik saç ekimi arasında sadece yarım saat - 45 dakikalık bir fark vardır. Bu 45 dakikalık fark ise, hastanın kendi yağının alınıp, kök hücreden zengin hale getirilmesi aşamasından kaynaklanır. Kellik sorunu yaşayan hastanın kellik derecesine göre değişen bir saat ortalaması verilebilir. Kaç adet greftin alınacağı ve nakledileceği Organik Saç Ekiminin de süresini belirlemektedir. Ortalama 3000-4000 greft nakli 7-8 saate yapılabilir. Bu süre zarfında hastamız, tv izleyebilir, kitap okuyabilir.

 • Organik Saç Ekimi ve Normal Saç Ekimi Farkı?

  Organik Saç Ekimi ile normal saç ekimi arasındaki temel fark, ekim alanının verimli hale getirilmesidir. Kelleşen saç derisini incelediğimizde, alanın kafatasına ve kemiğe yaklaştığını ve saç köklerini besleyen mekanizmadan yoksun kaldığını gözlemleriz. Bu durum saç köklerinin beslenemediği için ölmesine neden olduğu gibi, aynı zamanda yeni ekilen saç köklerinin de verimsiz bir şekilde kalmasını sağlamaktadır. Klasik saç ekiminde sıkça rastlanan yeni ekilen saç köklerinin dökülmesi ve cılız çıkmasının altında yatan en önemli sebeplerden bir tanesi budur. 

  Ayrıca klasik saç ekiminde, saç ekimi uzmanı greftleri tek tek saçtan yoksun alana yerleştirmeden evvel, bölgede rahat çalışabilmek ve gözenekleri açabilmek için, kimyasal enjeksiyon yaparak, derinin bir miktar şişmesini sağlar. Fakat yaptığımız araştırmalar neticesinde bu kimyasalların aynı zamanda yeni ekilen saç köklerine zarar verdiğini gözlemliyoruz. Yeni ekilen saçların verimsiz çıkmasının ya da ölmesinin temel sebeplerinden bir tanesinin de bu aşamada kullanılan kimyasallar olduğunu biliyoruz.

  İşte Organik Saç Ekiminde, hastanın kendi bölgesel yağından alıp, kök hücre açısından zenginleştirdiğimiz sıvı, her iki noktada da yardımımıza koşuyor. Öncelikle kimyasal kullanılmasına gerek kalmıyor, Organik Saç Ekimi enjeksiyonu, enjekte edildiği alanı şişirerek kolay saç nakli yapılmasını sağlıyor. Ayrıca ve en önemlisi ise, kök hücreden zenginleştirilmiş yağ enjeksiyonu, verimsizleşen saçtan yoksun bölgeye, yeniden hayat veriyor. Kök hücreler bu alanda anında harekete geçip, dokuların yeniden canlanmasına vesile oluyor. Bu aşamada Organik Saç Ekimi sayesinde ekilen saçlar, doğal, canlı, sağlıklı ve dökülmeyen bir saç hacmine kavuşulmasını sağlıyor.

 • Saç Ekimi Ne Zaman Yapılmalı?

  Organik Saç Ekimi hastanın özgüven kaybı yaşadığını fark ettiği, dış görüntüsünden memnun olmadığını belirttiği, kısaca kellik sorununu bir problem haline getirdiği her zaman diliminde yapılabilir. Fakat saç ekimi işlemini ötelemek, bir başka zaman ertelemek, her geçen gün sağlıklı saç köklerininiz de azalacağı riskini de taşıdığı için, ne kadar çabuk karar verilip yapılırsa, bir o kadar avantaj sağlanacağı unutulmamalıdır.

 • Organik Saç Ekimi Zararlı mı?

  Hayır, Organik Saç Ekimin hiçbir zararı yoktur. Klasik saç ekimi tekniklerine göre, çok daha fazla sağlıklı ve hastanın bünyesine uyumlu bir teknik olduğunu vurgulamak isteriz. Kelleşme sorunu yaşayan hastanın bölgesel yağından alınarak ve kök hücreden zenginleştirilip hazır hale getirilen Organik Saç Ekimi enjeksiyonu, başka herhangi bir yabancı ve yapay madde kullanılmadan yapılır. Klasik saç ekiminde kullanılan zararlı kimyasallar kullanılmaz, hastanın birebir kendi hücrelerinin, yine kendi bedeninde, fakat bir başka alanda yaşamasına imkan verilir. Bölgesel yağlanma alanından alınan yağın yine hastaya herhangi bir zararı yoktur. Hatta bu bölgenin form kazanmasına da fayda sağlamaktadır.

 • Organik Saç Ekimi Fiyatları

  Organik Saç ekimi fiyatları, saçtan yoksun alanın büyüklüğüne yani, transfer edilecek saç kökünün miktarına göre değişkenlik gösterir. Muayene sırasında Organik Saç Ekimi uzmanının sorunlu bölgeyi inceler ve donör alandaki sağlıklı kıl yapısının varlığını kontrol eder ve sonrasında organik saç ekimi fiyatı belirlenir.

  Organik Saç Ekimi fiyatlarını öğrenmek için mutlaka muayene olmanız ve doktorunuzla ön görüşme yapmanız gerekir. Türkiye’de ve dünyada ilk defa uygulanan ve test deney grupları arasındaki açık ara farklılıkla, maksimum etkiyi sağlayan Organik Saç Ekimi fiyatlarını öğrenmek için lütfen bizimle iletişime geçin.

  TC Sağlık Bakanlığı’nın almış olduğu karara istinaden kamusal alanlarda fiyat bilgilendirmesi yapmak hukuka aykırıdır. Bu sebeple Organik Saç Ekimi fiyatları hakkında bilgi sahibi olmak ve ayrıca ücretsiz muayene olmak için sizleri Estetik International Sağlık Grubu bünyesindeki kliniklerimize bekliyoruz.

 • Operasyon için bugünün gelişmiş teknolojisiyle hangi yöntemlerle yapılıyor?

  İzmir Este Hair kliniklerimizde Organik Saç Ekimi, FUE saç ekimi, Bio saç ekimi gibi son teknoloji ekim teknikleri yapmaktayız.

 • Saçlar ne kadar sürede uzamaya başlıyor?

  Ekilen saçların tekrar çıkması 3 ay sonra olur. Ekim yapıldıktan ortalama 10 gün sonra şok dökülme diye tabir ettiğimiz saç dökülmesi yaşanır ve sonrasında 3 ay içinde ekilen saçlar sağlıklı bir şekilde çıkarak uzamaya başlar. Tüm saç köklerinin hepsinin uzaması ise 6 ay içerisinde gerçekleşir.

 • Saçların 1 numaraya vurulması şart mı?

  Hayır, şart değil, konuyla ilgili olarak talebinizi doktorunuza iletmeniz yeterlidir.

 • Kök alınan bölgelerde tekrar saç uzar mı?

  Hayır, uzamaz, saç kökü tüm yapısıyla yeni nakledilen alanda uzamaya devam edecektir.

 • Ne kadar doğal bir görünüm alıyor?

  Saç ekiminde son derece dikkat ettiğimiz, yaş ve saç çizgisi başlangıcı hususlarından dolayı, yaşınıza göre bir saç tasarımı yapılır. Ayrıca operasyon saçlarınızın çıkış yönü dikkate alınarak yapılacağı için, son derece doğal bir yapıya sahip olacaksınız.

 • Ameliyatlarınızı nerede yapıyorsunuz?

  Ameliyatlar İzmir Este Hair bünyesinde yapılıyor.

 • Ekilen saçlar uzar mı?

  Ekilen saçlar uzar. Tek farkı yeni taşındığı alanda hayatına devam ediyor olmasıdır.

 • Ameliyat kaç saat sürüyor?

  Saçın açıklığına ve ekilen alandaki greft sayısına göre değişken bir zamanlama vardır. Fakat en uzun, ortalama bir gün içerisinde işlem bitirilmeye çabalanır.

 • Ne gibi durumlarda ekim yapılamaz?

  Donör alan bulunamaz ve nakli sağlanacak saç kökü yeterli değilse, ekim yapılamaz.

 • Kökleri nerden alıyorsunuz, ensenin haricinde farklı bölgelerden alınabiliyor mu?

  Donör olan çoğunlukla ense bölgesidir. Fakat hastanın bu alanda sağlıklı saç kökleri yoksa bedeninin başka yerlerine bakılır. Kasık, göğüs, sakal gibi…

 • Jinekomasti operasyonu için uygun bir aday mıyım?

  Jinekomasti operasyonu için öncelikle kendinize şu soruyu sormalısınız, meme dokusundaki bu büyüklük beni fiziksel ve psikolojik olarak rahatsız ediyor mu? Cevabınız evetse, kliniklerimize başvurarak, sorunun çözümlenmesi için girişimde bulunabilirsiniz.

 • Jinekomasti kaç yaşında yapılır?

  Genel olarak, 18 yaşına kadar beklemenizi öneririz. Ergenlikle birlikte oluşan hormonel dalgalanmalar, birkaç sene içerisinde kendiliğinden düzene girer ve memedeki büyüme de aynı şekilde geçebilir.

 • Jinekomasti doktorunu nasıl seçmeliyim?

  Jinekomasti doktorunun seçiminde en önemli konu, cerrahın bu özel prosedürde deneyime sahip olmasıdır. Ayrıca cerrahın ofis personeli ve doktorunuzla sağlayacağınız iletişim de büyük önem taşımaktadır. Tüm sorulara tam ve tatmin edici cevaplar almanız, jinekomasti ameliyatı öncesi ofis personeli ve cerrahınız ile uyumu yakalamanıza yol açar ve başarılı bir sonuç için önemlidir. İzmir Este Hair kliniklerimizde jinekomasti operasyonunu oldukça sık yapıyor ve son derece iyi geri dönüşler alıyoruz.

 • Jinekomasti operasyonu sonrasında ne tür sonuçlar bekleyebilirim?

  Alacağınız sonuçlar için, ameliyattan önce doktorunuzla bu konuyu görüşerek tamamen gerçekçi beklentiler içerisinde bulunmanız gerekiyor. Deneyimli cerrahlarımız size bu konuda yardımcı olacaklar ve sonucun ne şekilde olacağı konusunda size bilgilendirme yapacaklardır.

 • Operasyon sonrası sosyal yaşantıma ne zaman dönebilirim.

  Kliniklerimizde kesisiz jinekomasti operasyonu yapılmaktadır. Bu sebeple sosyal yaşantınıza dönmeniz operasyondan sonra 1 gün sonra olabilir.

 • Jinekomasti operasyonunda göğsümde ne tarz bir iz kalacak?

  Kesisiz jinekomastide göğüs bölgenize kesi yapılmadan, ince mikro kanüllerle yağ çekimi yapıldığı için noktasal boyutlarda bir iz oluşabilir.

 • Jinekomasti operasyonu sonrası ağrım olacak mı?

  Genellikle minimal ağrı veya hiç ağrı hissetmezsiniz.

 • Hangi anestezi türü uygulanıyor?

  Anestezi şekline hastanın tıbbı durumuna ve toleransına bakılarak karar veriliyor. Lokal veya genel anestezi şeklinde yapılabilir.

 • Jinekomasti operasyonu öncesinde nasıl hazırlık yapmalıyım?

  Jinekomasti operasyonu öncesinde size ayrıntılı talimatlar verilir. Kullanmamanız gereken ilaç ve bitkisel takviyeler söylenir. Sıkı veya göğüs bölgenizi hapseden kıyafetler yerine, rahat ve önden düğmeli kıyafetleri tercih etmelisiniz.

 • Liposuction nedir?

  Liposuction, deri ve kas arasında bulunan aşırı yağ dokusunun kaldırarak vücudun kontur hattını düzelten bir cerrahi tekniktir.

 • Kimler Liposuction yaptırabilir?

  Liposuction için iyi bir aday, gerçekçi beklentileri olan, sağlıklı ve liposuction sonuçları ile mutlu olma olasılığı yüksek olan kişilerdir. Bölgesel yağlanma sorunu için sağlıklı beslenme, diyet ve egzersiz programlarına dikkat etmesine rağmen kurtulamayan bireyler liposuction yaptırabilirler.

 • Liposuction için gerçekçi beklentiler ne olmalıdır?

  Liposuction sonrasında bireyler yeni bir vücut şekline veya işlem nereye yapıldıysa o alandaki kontür hattında forma sokulmuş bir görüntü kazanırlar. Liposuction yapılan alanda yağ hücreleri tekrar büyümezler ama genel anlamda aşırı bir kilo artışında değişim yaşanabilir.

 • Hangi vücut aanları Liposuction ile tedavi edilebilir?

  Kadınlar için en sık tedavi alanları karın, göğüsler, kalçalar, dış uyluk, ön uyluk, iç uyluk, diz, kol, kalça, yanaklar ve boyun bölgesidir. Erkekler de ise, en yaygın tedavi alanlar çene ve boyun alanı, karın, kanatlar ve göğüslerdir.

 • Liposuction uygulamasında komplikasyonlar ve riskler nelerdir?

  Liposuction uygulamasının ciddi riskleri ve komplikasyonları yoktur. Bugüne kadar yapılan araştırmalarda uygulamanın en tehlikeli yönü, tek bir günde çok fazla liposuction uygulamasının yapılması veya liposuction ameliyatı gerçekleştirildiği aynı günde birden fazla ilgisiz cerrahi işlemlerin yapması olarak gösterilmiştir. Son derece güvenilir bir işlem olan liposuctionda her cerrahide yaşanabilecek nadiren enfeksiyon, kanama, deri ülserasyonlar ve sinir hasarı gibi riskler vardır.

 • Liposuction yapan estetik cerrahı nasıl seçmeliyim ve neler sormalıyım?

  En fazla sorulan soruların başında liposuction fiyatları olsa da, cerrahın seçimi kararı sadece liposuction fiyatına bağlı olmamalıdır. En ucuz liposuction fiyatı, eksik işlemler yapılıyor anlamına gelebilir. Bu sebeple maliyetlerden evvel sağlığınızı düşünmenizi ve soracağınız soruları bu doğrultuda planlamanızı öneriyoruz. Doktorunuza liposuction hakkında herhangi bir soruyu sormaktan çekinmeyin. Tüm önemli ve kafanıza takılan soruları sorun ve nihai kararı vermeden önce aldığınız cevaplara göre seçinizi yapın. İzmir Este Hair kliniklerimizde liposuction uygulaması, son derece titizlikle ve bu konuda uzmanlaşmış cerrahlarımız tarafından yapılmaktadır.

 • Güvenli Liposuction için en önemli özellikler nelerdir?

  Liposuction hastanede veya ameliyathanesi olan klinik ortamında yapılması gereken bir işlemdir. Liposuction için güvenli bir cerrahi tesis, cerrahi enfeksiyonların riskini en aza indirger. Bu koşulla ayrıca temizlik için yüksek standartları korumak ve hastanın maksimum seviyede rahatı için de önem arz eder.

 • Liposuction sonrası ağrı ya da rahatsızlık oluşur mu?

  Liposuction sonrasında iki gün boyunca, minimal ağrı hissedilebilir. Gün geçtikçe azalır.

 • Liposuction cilt görünümünü etkiler mi?

  Liposuction sonrası cildin görünümü cildin elastikiyetinin bağlıdır. İyi elastikiyeti olan bir ciltte liposuction sonrası pürüzsüz ve doğal görünüm oluşur.

 • Liposuction sonrasında görünür bir iz kalır mı?

  Liposuctionda gerekli çok küçük kanüller (microcannulas) kullanılır ve bu sadece çok küçük bir kesi yapılarak uygulanır. İz tamamen iyileşir ya da silik noktasal boyutta kalır.

 • Liposuction zayıflama için makul bir tedavi midir?

  Liposuction bir zayıflama yöntemi değildir. Liposuctionla sadece diyet ve egzersizle veremediğiniz bölgesel yağlanma sorununu çözümlersiniz.

 • Lazerle kepçe kulak estetiği nedir?

  İster çocuk yaşlarda olsun, ister ilerlemiş yaşlarda olsun, kepçe kulak problemi yaşayan fakat cerrahi girişimlerden korktuğu için kepçe kulak ameliyatına sıcak bakmayan insanlara lazer teknolojilerinden faydalanarak uygulanan konforlu bir kepçe kulak operasyonudur.

 • Lazerle Kepçe kulak operasyonun avantajları nelerdir?

  Lazerle kepçe kulak ameliyatının en önemli avantajı kanamanın ve acının olmamasıdır. Kesi lazerle yapılır ve bu da morluk, ödem, şişme gibi durumların minimal olmasını sağlar. Lazerle yapılan kesi izi minimal olarak kulak arkasında kalır ve görülmez. İyileşme dönemi çok hızlıdır, hastayı sosyal hayattan alıkoymaz.

 • Lazerle kepçe kulak estetiğinin diğer kepçe kulak operasyonlarından farkı nedir?

  Lazerle kepçe kulak ameliyatında kesiler lazer teknolojisiyle yapılır. Ayrıca mevcut yapı kepçelikten kurtulabilmesi için kıkırdak dokuya lazerle inceltme yapılır.

 • Operasyon sonrasında sargı yapılıyor mu?

  Hayır, lazerle kepçe kulak operasyonunda sargı yapılmaz sadece bir saç bandı takılır.

 • Lazerle kepçe kulak operasyonu sonrası iyileşme dönemi nasıl geçer?

  Lazer teknolojisi hastaya iyileşme döneminde de çok büyük faydalar sağlar. Minimal düzeyde seyreden şişme ve morarma ve ayrıca iyileşme dönemine hızlıca girebilme imkanı verir.

 • Lazerle kepçe kulak operasyonunda kulaklarımda açılma olur mu?

  Başarı oranı %98’lere varmaktadır. Bunun dışında ömür boyu bir kalıcılığı vardır.

 • Kepçe kulaklı olmak ne demek, kimler kepçe kulaklı sayılabilir?

  Kepçe kulak sorunu genellikle doğuştan, genetik kaynaklı bir kulak açı sorunudur. Salt bir estetik sorunu olan kepçe kulak, kişiyi rahatsız eden bir estetik yapıya sahipse, sorunun çözüm yollarına gidebilir.

 • İple kepçe kulak Estetiği Nedir?

  İple kepçe kulak estetiği, kulağın geniş açılı kepçe yapısına iplerle yapılan, acısız, sargısız ve kısa süre içerisinde uygulanabilen bir estetik operasyondur.

 • Diğer kepçe kulak ameliyatlarından zorluk derecesi farklı mıdır?

  Cerrahi bir uygulamanın olası risklerini taşımadığı, neştersiz bir şekilde uygulama yapıldığı için, daha kolay ve hasta açısından çok daha konforlu bir uygulamadır.

 • İple kepçe kulak Estetiği kimlere yapılabilir?

  İple kepçe kulak estetiği kulağında kepçe kulak sorunu yaşayan ve durumdan rahatsızlık hisseden, 4 yaşından büyük herkese yapılabilir.

 • İple kepçe kulak Estetiğinde yaş sınırı veya yaşla ilgili problemler var mı?

  Kulaklar gelişimini 4 yaşına kadar tamamlarlar. Bu sebeple 4 yaşından sonra herhangi bir zaman iple kepçe kulak estetiği olabilirsiniz.

 • Çocuklar da bu operasyonu olabilir mi?

  Özellikle okul öncesi dönem olan 4 ila 6 yaş arasında iple kepçe kulak estetiğinin yapılması, çocuğun özbenlik ve özgüveninin yıpranmamasına vesile olur. Okul arkadaşları tarafından alay konusu olabilme ihtimali ve kendi bedenini tanıma ve farklılıklarını gözlemleme yaşlarında bunu sorun etme olasılığına karşı önlem olarak alınabilir.

 • İple kepçe kulak Estetiği nasıl yapılıyor?

  Hastanın kulak kıkırdağını törpülemek ve kesi yaparak, kulak arkasından müdahale etmek yerine, ince ipler ve iğneler vasıtasıyla, yanlış açı yapan kulağı kafatasına yaklaştırmak suretiyle yapılır. Noktasal girişlerle yapılan bu işlem, herhangi bir iz ya da yara oluşturmaz, kullanılan iplerse, medikal, bedene herhangi bir zararı olmayan tıbbı malzemelerdir. Bir nevi iple tutturmak da diyebileceğimiz bu yöntemle, kulaklardaki geniş açı sorunu yani kepçe kulak deformitesi kaybolur.

 • İple kepçe kulak Estetiği olmak için hangi mevsim daha uygundur?

  Mevsimsel olarak herhangi bir sorun teşkil etmez, herhangi bir mevsim iple kepçe kulak estetiği yapılabilir.

 • Ameliyat sonrası ne zaman iş hayatına dönüş yapılabilir?

  Ameliyat sonrası derhal sosyal hayata dönüş yapılabilir. Sadece birkaç gün bu bölgeyi olası dış etkenlere karşı korumanız önerilir.

 • Herhangi bir sargı yapılıyor mu?

  Hayır, herhangi bir sargı yapılmaz, sadece birkaç gün saç bandı takılması önerilir.

 • İple kepçe kulak Estetiği avantajları nedir?

  İple kepçe kulak estetiği, kolay uygulanır, iyileşme süresi çok hızlıdır, dikişsizdir, kanama yoktur, kesi izi kalmaz.

 • Kalıcı bir operasyon mudur ve kulakların açılma riski var mıdır?

  Her cerrahi müdahalede olduğu gibi, iple kepçe kulak estetiğinde de olası risk ve etkiler beklenebilir. Kulaklarda açılma riski, klasik kepçe kulak ameliyatlarıyla aynı istatiksel oranlara sahiptir.

 • İple kepçe kulak Estetiği sonrası yasaklar nelerdir?

  Herhangi bir yasak yoktur, sadece birkaç gün saç bandı takmanız önerilir.

 • Sonrasında çok ağrı olur mu?

  İple kepçe kulak estetiği yaptıran hastalarımızdan alınan geri dönüşlere göre ağrı düzeyi minimal seyrediyor. Kesi yapılmadığı için, doku ağrısı yaşanmıyor.

 • Operasyon kaç saat sürüyor?

  Ortalama 15-20 dakika sürüyor. Bazı hastalarımıza 9-10 dakikalık uygulamalar da yapıldı.

 • Genel anestezi ile mi, yoksa lokal anestezi ile mi yapılır?

  Çoğunlukla lokal anestezi altında yapılan bir işlemdir.

 • Rinoplasti nedir?

  Tıp dilinde Rinoplasti olarak kullanılır ve burnun yeniden şekillendirilmesi manasına gelir. Sadece burnun yeniden şekillendirilmesin de değil, doğum kusurları veya sonradan oluşmuş travmalar sebebiyle fonksiyon kayıpları yaşayan burunlar için gerçekleştirilen cerrahi işlemlerdir.

 • Fiyatları ne kadardır?

  Fiyatlar için kliniklerimizi veya çağrı merkezi hattımızı arayarak bilgi alabilirsiniz. Sağlık Bakanlığı kamuya açık mecralarda estetik cerrahi maliyetleri hakkında bilgi verilmesini yasaklamıştır.

 • Burun estetiğinin olası riskleri nelerdir?

  Genellikle güvenli cerrahi işlemdir, ancak her cerrahi operasyonda olduğu gibi, bazı olası riskleri barındırmaktadır. Gelişen teknoloji ve kurumumuzda görev yapan profesyonel cerrahlarımız, risklerin azalması ve hasta memnuniyeti için ellerinden gelen performansı göstermektedirler.

 • Burun estetiğine nasıl hazırlanılır?

  Öncelikle Bu operasyonunu yapacak olan cerrahla bir araya gelerek muayeneniz yapılır ve gerçekçi beklentiler üzerine yoğunlaşarak planlama yapılır. Burun ve yüz hattınıza uygun olan operasyon tekniği belirlenir. Bu sırada doktorunuz size operasyon öncesinde yapmanız gereken ve dikkat etmeniz gereken konulara dair bilgiler aktarır. Ameliyat için kararlaştırılan güne kadar doktorunuza kafanıza takılan herhangi bir soru için ulaşmanız mümkündür.

 • Sigara içiyorum, operasyonumu etkiler mi?

  Sigara dokuların oksijensiz almasına neden olan zararlı bir alışkanlıktır. Sigara içerek ameliyat sonrasında iyileşme sürecinizi uzatırsınız, hem de alacağınız anestezinin verimini azaltırsınız. Bu sebeple sigara içtiğinizi mutlaka doktorunuza söylemeli ve en az 2 hafta önceden sigarayı bırakmalısınız. Belki de bu, tamamen sigarayı bırakmak için iyi bir zaman olabilir.

 • Nasıl yapılır?

  Seçilen tekniğin çeşidine göre ameliyat prosedürleri farlılıklar içerirler. Genellikle genel anestezi altında ve mevcut burun durumunuza bağlı olarak, açık ya da kapalı teknikle operasyon yapılır. Fonksiyonel ve estetik açıdan burna şekil verildikten sonra operasyon tamamlanır.

 • Burun estetiğinin iyileşme süreci ne kadar sürer?

  Size yapılan cerrahi tekniğe göre, burnunuza ilk bir hafta için tampon ve alçı konulur. Ameliyattan sonra yine ilk hafta göz çevresinde orta seviyede şişlik, hafif ağrı ve morarma olabilir. Bu süre boyunca doktorunuzun önerilerine dikkat etmelisiniz. Bir hafta sonra günden güne hızlanan bir şekilde iyileşme sürecini yaşarsınız.

 • Sonrasında neler yapmam yasak?

  Sonrasında en fazla iki hafta boyunca yorucu faaliyetlerden kaçınmalısınız. Burnunuzu darbelere ve güneş ışınlarına karşı korumalısınız. Bunun için büyük koruyucu şapkalardan faydalanabilirsiniz. Doktorunuz size günlük aktivitelere dönüş için güvenli bulduğu zamanı bildirecektir.

 • Burun estetiğinden sonra neler beklemeliyim?

  Burnunuzdaki şişlik iner inmez burun estetiğinizin sonuçlarını genellikle görebilirsiniz. Solunumla alakalı olarak genellikle sorun yaşamazsınız. Nihai sonuç ve tam manasıyla görüntünün oturması 6 ayı bulabilir.

 • Alternatifler nelerdir?

  Eğer nefes alma veya fonksiyon kaybı gibi sorunlarınız yoksa, ameliyatsız basit burun estetiği veya dolgu uygulamalarıyla burnunuza şekil verilebilir, profil eksiklikleri giderilebilir ve hatta burun ucu kaldırılabilir.

 • Basit Burun Estetiği Nedir?

  Alçısız, tamponsuz, maksimum konfor sağlayan bir burun operasyonudur. Burun ucunu kaldırmaya yönelik, burnunda radikal bir değişim istemeyen hastalara yapılır.

 • Estetik burun ameliyatlarından zorluk derecesi farklı mıdır?

  Evet, farklıdır, özellikle revizyon tedavileri en zorudur.

 • Basit Burun Estetiği kimlere yapılabilir?

  Burnun ucunu kaldırmak isteyen, klasik burun estetiği operasyonundan korkan, anında sosyal hayata geçiş yapmak isteyen, radikal bir değişim istemeyen herkese yapılabilir.

 • Basit burun estetiğinde yaş sınırı veya yaşla ilgili problemler var mı?

  18 yaşını tamamlamalarını öneriyoruz

 • Ameliyatlardan önce bilgisayardan ameliyat sonrası oluşacak görüntüyü gösterebiliyor musunuz?

  Evet dijital simülasyon sayesinde operasyonun nihai sonucunu gösterebiliyoruz. Hastamız operasyondan sonra nasıl gözükeceğini görebiliyor ve bu sayede sürprizlerle karşılaşmıyor.

 • Basit Burun Estetiği nasıl yapılıyor?

  Medikal iplerle kesi yapmadan sadece noktasal girişlerle burnun ucunu yukarı kaldırıyoruz. Lokal anestezi altında yapılıyor. Ortalama 15, 20 dakika sürüyor.

 • Basit burun ameliyatı olmak için hangi mevsim daha uygundur?

  Her mevsim yapılabilir. Kesi yapılmadığı için klasik burun ameliyatı gibi burnu güneşten olabildiğince korumaya çalışmak gerekmiyor, yeterince, olması gerektiği gibi korunması yeterli.

 • Ameliyat sonrası ne zaman seyahat edebilir?

  Hemen seyahat edilebilir. Duruma göre, 1 gün istirahat edilmesi önerilebilir.

 • Ameliyat sonrası ne zaman iş hayatına dönüş yapılabilir?

  Ertesi gün iş hayatına dönüş yapılabilir.

 • Basit burun estetiği sonrası burun tamponu gerekli mi?

  Hayır, zaten tekniğin en büyük ve konforlu özelliği de tampon kullanılmıyor olmasıdır.

 • Basit burun estetiğinin avantajları nelerdir?

  Tamponsuz, alçısız ve neştersiz bir uygulamadır

  Kesi yok, mikro, noktasal uygulama yapılır

  Lokal anestezi altında yapılır

  İyileşme süreci son derece kısadır

  Sosyal hayata anında geçiş sağlanır

  Basit, risksiz bir uygulamadır

  Klasik burun estetiğinden korkanlara alternatif bir operasyondur

  Hastaya operasyon sonrası hali, dijital ortamda tasarlanarak gösterilir

  15-20 dakika içinde uygulama tamamlanır

 • Burunda kemer varsa, basit burun estetiğin de bu sorun giderilebilir mi?

  Evet, ufak bir müdahale ile kemer törpülenebilir

 • Basit burun estetiği sonrası yasaklar nelerdir?

  Birkaç gün burnu dış etkenlere ve darbelere karşı korumak yeterlidir

 • Sonrasında çok ağrı olur mu?

  Sizin ağrı eşiğinize bağlı bir durumdur ama hastalarımızın % 98’i ağzı ve ya sızı duymadıklarını söyler

 • Operasyon kaç saat sürüyor?

  15-20 dakika

 • Genel anestezi ile mi, yoksa lokal anestezi ile mi yapılır?

  Lokal anestezi altında yapılıyor

 • Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanır?

  Uygulamanın yapılacağı alan anestezik kremlerle uyuşturulur. Bölgenin durumu göz önüne alınarak, belirlenen adette ip, cilt alt dokusuna iğneler vasıtasıyla yerleştirilerek, ağ gibi örülür.

 • Hangi Yaş Grubu Örümcek Ağı Estetiği Yaptırabilir?

  Erkek ya da kadın fark etmeksizin ilk silik çizgilerin görülmeye başlandığı 30’lu yaşlardan ve cildin toparlanmaya ihtiyaç duyduğu 50’li yaşlara kadar yapılabilir.

 • Örümcek Ağı Estetiği için Kaç Seanslık Bir Uygulama Gerekiyor?

  Seans aralığını ve seans sayısını, cildin mevcut durumu belirler. Ortalama olarak 2 ya da 3 seans cildin toparlanmasına maksimum fayda sağlayacaktır.

 • Bir Seansta Kaç İğne Kullanılıyor?

  Ciltteki deformasyona göre ip adedi belirlenir. Sıklıkla en iyi sonuca ulaşabilmek için, yüz bölgesinde 100 adet sağ ve 100 adet sol bölüm olmak üzere toplamda 200 adet ip kullanılır.

 • Örümcek Ağı Estetiği Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  Sadece yüz bölgesine değil, sarkmaya meyilli ya da formunu kaybederek gevşemiş tüm cilt dokusuna Örümcek Ağı Estetiği yapılabilir. Bacak iç bölgesi, kalçalar ve popo, iç kol bölgesi, karın, göğüs ve vajina bölgeleri Örümcek Ağı Estetiği ile toparlanır.

 • Örümcek Ağı Estetiği ile Beraber Başka Bir uygulama yapılabilir mi?

  Hastanın durumu ve ihtiyaçlarına göre botoks, dolgu veya yağ transferi uygulamaları eklenebilir. Bu uygulama ayrıca sıklıkla uygulanan lazer tedavileri öncesinde de kullanılabilir. Göğüs güzelleştirme ve popo büyütme operasyonlarında kullanılan implant ve yağ transferine kombine olarak örümcek ağı tekniği kullanımı mükemmel sonuçlar doğurabilmektedir.

 • Hangi anestezi yöntemi kullanılmaktadır?

  Örümcek Ağı Tekniği uygulamasında genellikle özel bir krem cilde sürülerek lokal anestezi yapılır. Ancak 100’den fazla PDO ipin kullanılması gereken durumlarda, ameliyathanede sedasyon altında uygulanması tercih edilmektedir.

 • Uygulama Toplamda Kaç Dakika Sürüyor?

  Süreç uygulama bölgesine ve kullanılan ip sayısına göre değişkenlik gösterir. Tüm yüz 10-15 dakika içinde, diğer vücut bölümleri ise ortalama 20 dakika içinde tamamlanır.

 • İyileşme Süreci Ne Kadar Sürüyor?

  Dinlenme ya da yatak istirahatine gerek kalmaksızın, makyaj bile yapılarak, uygulamadan hemen sonra sosyal yaşantıya geri dönülebilir.

 • Hasta Sonuçları Ne Zaman Fark Eder?

  Yüzün bir tarafında uygulama yaptıktan sonra bile fark gözlemlenir. Örümcek ağı tekniği günden güne bir yenilenme süreci olduğundan, iyileşme süreci hastalar tarafından her geçen gün, final aşamasına kadar gözlemlenir, tazelenme fark edilir.

 • Yöntemin Etkisi Ne Kadar Sürüyor?

  Bu bir yenilenme ve iyileşme sürecidir. Yerleştirilen medikal ipler 6 ay içinde kendi kendine yok olur. Tekniğin ömrü hastanın cilt yapısına, beslenme alışkanlıklarına ve yaşına göre değişkenlik gösterir. Bu etkiler göz önüne alınarak etkisinin 3 yıldan fazla sürdüğü gözlemleniyor.

 • Örümcek Ağı Estetiğinde Komplikasyon ve Yan Etki Var mıdır?

  Herhangi bir komplikasyon görülmemektedir. Sadece morarma ve şişmeler görülebilir ancak tüm bu etkiler 3-5 gün içerisinde tamamen ortadan kalkabilir ve makyajla rahatlıkla kapatılabilir.

Did not find your answer?

Etiam dignissim sit amet felis ac sagittis. Sed libero arcu, pharetra et ante in,
elementum scelerisque arcu. Curabitur sagittis non justo at ultri

Just call at (880) 01133222 - OR - Contact Us